Güncel Bilgi Kaynağı…

Yeşil Çay Yağı İle Güzelleşin

Yeşil Çay Yağı İle Güzelleşin

Yeşil çayın sağlık için çok faydalı olduğunu artık bilmeyen yok. Yeni yapılan araştırmalar göstermiştir ki, yeşil çay yağı da en az çayı kadar yararlıdır. Yeşil çay yağından sağlıktan çok, güzellik alanlarında kullanılıyor.

Yeşil çay yağı cildin nemlenmesini sağlar, kırışıklıkları azaltır, sivilcelerin oluşumunu önler. Antioksidan bakımından zengin olduğu için cildin yenilenmesini sağlar. Cildin kusursuz görünmesine neden olur. Aromaterapi ve masaj için kullanılan doğal yağlardan biridir. Aynı zamanda, stres nedeni ile oluşan kronik

yorgunluk, kas ağrıları sırasında da etkilidir.

healthy green tea cup with tea leaves

Hava kirliliği, stres, güneş ışınları gibi olumsuz etkenlerin deri üzerindeki etkisini hafifletir.

Aşırı yağlı veya kuru ciltlerde nem oranını düzenliyerek cildi yumuşatır. Cildiniz sivilceye yatkınsa yeşil çay yağı sivilceye neden olan bakterileri azaltacak.

Bu yağ saçlar için de faydalıdır. Saç derisinin yağdan temizlemek ve nemlendirmek için istifade edebilirsiniz. İlginçtir ki, yeşil çay yağı saç derisinin yağlılığını azaltır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz. kadinlarbegendi.com içerisinde yer alan yazılar doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacı ile yazılmış doğal ve kişisel tariflerdir. Herhangi bir durumda doktorunuza başvurmanız gerekir. Bu tarifler her bireyde aynı etkiyi sağlamayabilir. Tariflerin kullanımı kişilerin kendi sorumluluğunda olup bu tariflerin uygulanmasından dolayı oluşabilecek sorunlardan kadinlarbegendi.com ailesi sorumlu değildir. Sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır.