Güncel Bilgi Kaynağı…

Patates Suyunun Faydaları

Patates Suyunun Faydaları

Patates birçok ülkede sevilen bir sebzedir. Bizim ülkemize Güney Amerika’dan gelmiştir. Patates, sevilmesinin yanında bir çok tedavi edici özelliğide vardır.

Hatta bu tedavi özellikler tıp dünyasının da dikkatini çekmiştir ve tıp alanında patatesten faydalanılıyor.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre, patates suyunun içerisinde bulunan asitler, mineraller ve enzimler sağlığımıza oldukça faydalıdır.

Patates suyu sindirim sistemimizin düzgün çalışmasını sağlıyor.

Kırmızı patatesleri iyice yıkayıp kuruladıktan sonra, suyu çıkarılmalıdır. Elde edilen su ülsere karşı mükemmel etki gösterir. Ancak 4169_imagesdikkat etmeniz gereken durum, eski ve siyah noktalı patates olmamasıdır. Çünkü onlar genellikle zehirli maddeler içeriyorlar. Patatesin faydaları bununla da bitmiyor. Eğer romatizma ile ilişkili eklem ağrıları ve bel problemleri yaşıyorsanız, patates suyu buna da iyi etkileyecektir. Hatta sadece balla karıştırılmış çiğ patates suyunu içmek, gıda zehirlenmesinin önünü alır. Ayrıca, bu sıvı baş ağrısını azaltır. Uzmanlar patates suyundan bol bol kullanmayı öneriyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz. kadinlarbegendi.com içerisinde yer alan yazılar doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacı ile yazılmış doğal ve kişisel tariflerdir. Herhangi bir durumda doktorunuza başvurmanız gerekir. Bu tarifler her bireyde aynı etkiyi sağlamayabilir. Tariflerin kullanımı kişilerin kendi sorumluluğunda olup bu tariflerin uygulanmasından dolayı oluşabilecek sorunlardan kadinlarbegendi.com ailesi sorumlu değildir. Sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır.