Güncel Bilgi Kaynağı…

Lavantanın Faydaları Nelerdir

Lavantanın Faydaları Nelerdir

1.Yatıştırıcı

2-3 damla lavanta yağını birleştirdiğiniz avuçlarınıza sürün ve hoş kokulu konusunu içine çektiğinizde zihni sakinleştirici etkisi var. Rahatlamak adına ayaklarınıza, bileklerinize, kısacası her yerinize sürebilirsiniz.

2.Uyku ilacı

Yatmadan önce koklanan lavanta uyku kalitesini artırıcı etkiye sahiptir.lavanta-bitkisi-e1369699495780

3.Sivrisinek ısırmalarına, arı sokmalarına

kaşınmayı azaltmak ve şişkinliği önlemek için bir damla lavanta yağını sinek ısırdığı yere sürebilirsiniz .Aynı şekilde sivrisineklerin size dadanmasına engellemek için de lavanta yağı kullanabilirsiniz. Özellikle kimyasal sinek kovuculardan uzak tutmak istediğiniz bebek ve çocuklarınıza …

4.Hafif yanıklar

Hafif bir yanık üzerine acıyı azaltmak adına 2-3 damla lavanta yağı sürün. Sonuç: kızarıklık yok, acı ya da şişkinlik yok.

5.Kesikler

Kesikler üzerine biraz lavanta yağı damlatarak kanamayı durdurur, yarayı temizler ve bakterileri öldürürsünüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz. kadinlarbegendi.com içerisinde yer alan yazılar doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacı ile yazılmış doğal ve kişisel tariflerdir. Herhangi bir durumda doktorunuza başvurmanız gerekir. Bu tarifler her bireyde aynı etkiyi sağlamayabilir. Tariflerin kullanımı kişilerin kendi sorumluluğunda olup bu tariflerin uygulanmasından dolayı oluşabilecek sorunlardan kadinlarbegendi.com ailesi sorumlu değildir. Sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır.