Güncel Bilgi Kaynağı…

Armut Maskesi

Armut Maskesi 

Armutlu maske ve losyonlar cildi pürüzsüz ve elastiki ediyor, gözenekleri kapatıyor.

Gençleştirici maske

1 çay kaşığı ekşi krema ve 1 çay kaşığı zeytinyağı üzerine 1 çorba kaşığı krema ekleyip iyice karıştırın, yüzünüze sürün, üstünden armut dilimleri koyun. 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Bu maske cildi gençleştirir.

Hassas ciltler için maske

Ezilmiş suyu sıkılmış armudu sütle karıştırıp yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra papatya demlemesi ile ıslatılmış pamukla

silin.ev-yapimi-yuz-maskeleriyle-guzelleselim1

Yağlı cilt için maske

Süzgeçten geçirilmiş bir adet armudu 3 çorba kaşığı yoğurtla karıştırın, yüzünüze sürün, 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Yağlı cilt için daha bir maske

1 çorba kaşığı rendelenmiş armudu yaklaşık 2 çay kaşığı limon suyu ile karıştırın, yüzünüze sürün, 15 dakika sonra sıçak su ile yıkayın. Bu maske yağlı cildi temizler, gözenekleri kapatıyor.

Normal ciltler için maske

Kabuğu soyulmuş ve rendelenmiş 1 çorba kaşığı armudu 1 çorba kaşığı zeytinyağı ile iyice karıştırın, yüzünüze sürün, 15 dakika bekletin, sonra yıkayın.

Yağlı cilt için maske

Armudu rendeleyin, 2 çay kaşığı limon suyunu karıştırın, yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra sıçak su ile yıkayın. Bu maske yağlı ciltler içindir ve yüzdeki gözenekleri kapatır.

Kuru cilt için maske

1 çorba kaşığı ezilmiş armut üzerine aynı miktarda zeytinyağı katıp karıştırın, yüzünüze sürün, 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Yağlı ve normal ciltler için maske

1 çorba kaşığı ezilmiş armut üzerine 1 yumurta akı ilave edip karıştırın, yüzünüze sürün, 10-15 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Kuru cilt için bu maskeyi hazırlayanda yumurtanın sarısından kullanın.

Cildin elastiki olması için maske

1 çorba kaşığı ezilmiş armudun üzerine 1 çay kaşığı bal ilave edip karıştırın, yüz cildinize sürün, 10-15 dakika bekletip yıkayın

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazılar kaynak gösterilmeden kullanılamaz. kadinlarbegendi.com içerisinde yer alan yazılar doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacı ile yazılmış doğal ve kişisel tariflerdir. Herhangi bir durumda doktorunuza başvurmanız gerekir. Bu tarifler her bireyde aynı etkiyi sağlamayabilir. Tariflerin kullanımı kişilerin kendi sorumluluğunda olup bu tariflerin uygulanmasından dolayı oluşabilecek sorunlardan kadinlarbegendi.com ailesi sorumlu değildir. Sitemizde bulunan bir içeriğin telif hakkına kendinizin sahip olduğunuzu düşünüyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçerek iddia ettiğiniz içeriğin sitemizden kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Gerekli incelemelerin ardından gereği en kısa sürede yapılacaktır.